Ultrazvukové prístroje

Hrúbkomery
Tieto ultrazvukové prístroje sú predovšetkým určené pre inšpektorov a technikov zodpovedných za meranie zostatkovej hrúbky steny potrubí, nádrží a iných častí korodujúcich z vnútorného povrchu. Nízka váha, ergonomický dizajn a ovládanie jednou rukou z nich robia cenovo výhodné riešenie pre mnohé aplikácie vyžadujúce rýchlu kontrolu materiálu podliehajúcemu koróznemu úbytku hrúbky steny. Prístroje podľa stupňa výbavy majú rôzne funkcie, napr.: mód echo-echo, meranie cez náter, Thru coat - súčasné meranie základného materiálu a povrchovej vrstvy,  B-Scan, alarm, diff. mód, vstavanú pamäť a mnohé ďalšie.
čitaj ďalej

Defektoskopy
Ultrazvukové prístroje modelovej rady EPOCH predstavujú kombináciu výkonnej ultrazvukovej techniky, jednoduchosti ovládania a dokumentačných možností. Svojou nízkou hmotnosťou, novým širokým vysokorozlíšiteľným LCD alebo ELD displejom a jednoduchou kalibráciou sond ako aj inými novými funkciami, je EPOCH typom prenosného defektoskopu vhodného na nasadenie pre tie najrozmanitejšie aplikácie. Všetky defektoskopy majú podporné softvérové opcie, ako napr. DAC, TVG a AVG krivky, spotweld, vysokú a nízku PRF, CSC, BEA, vlnovú analýzu, vstupnú a plávajúcu bránu.

Technika Phased Array
Táto technika využíva sondy s fázovanou sústavou meničov — viacmeničové sondy, čo nám umožňuje elektronicky vychyľovať ultrazvukový zväzok a prípadne ho fokusovať. Takto je možné prezvučať určitý uhlový sektor materiálu S-Scan.

Automobilový priemysel
 čitaj ďalej

UT sondy
K ultrazvukovým prístrojom, či už hrúbkomerom alebo defektoskopom, ponúkame širokú škálu klasických ultrazvukových alebo phased array sond. V ponuke je viac ako 5.000 typov sond rôznych priemerov a frekvencií, v prevedeniach: priame sondy, dvojité sondy, uhlové sondy integrované a s vymeniteľnými predsádkami, imerzné sondy, sondy na meranie bodových zvarov, sondy na TOFD, EMAT sondy, špeciálne sondy.
Phased array sondy sa vyrábajú s počtom meničov 16 až 128 alebo na zákazku.

UT kontrolné systémy
V priemyselnej výrobe je nevyhnutné kontrolovať kvalitu veľkého počtu výrobkov častokrát priamo vo výrobných linkách. UT metóda napomáha odhaľovať vnútorné necelistvosti—trhliny, praskliny a pod. u rôznych výrobkov ako sú tyče, profily, odliatky, výkovky určené najmä pre automobilový, letecký a petrochemický priemysel. Kontrolné systémy sa projektujú podľa presného zadania, nárokov na citlivosť merania, rýchlosť produkcie.
 

UT príslušenstvá
K ultrazvukovej kontrole neodmyslitelne patria aj rôzne príslušenstvá, ako kalibračné mierky, káble na prepojenie sond s prístrojom, väzobné prostriedky a iné príslušenstvá.
 
 

Skenery
Pre presné určenie polohy chyby, či už pri ručnom alebo mechanizovanom skúšaní, je potrebné zaznamenávať údaje o polohe sondy, na čo nám slúži široká škála jednoosích alebo dvojosích enkóderov - scanerov
 
 

Ultrazvukové mierky
Pre mierky používané v ultrazvukovej defektoskopii platí zásada, že majú byť vyhotovené z materiálu, ktorého akustické vlastnosti sa nelíšia od skúšaného materiálu. Pretože oceľ je najčastejším konštrukčným materiálom v praxi sa možno stretnúť takmer výlučne s mierkami vyhotovenými z feritickej ocele. V závislosti od ich účelu majú mierky rôzny tvar, rôznu veľkosť a rôzne umelé defekty. Umelé defekty v mierkach by mali byť napodobeninou reálnych defektov, avšak túto podmienku nie je dobré splniť. Vo väčšine prípadov majú umelé defekty tvar bočných valcových vývrtov alebo vývrtov s plochým dnom, prípadne drážok pravouhlého prierezu. Tieto umelé defekty sú lepšími reflektormi ultrazvukových vĺn ako reálne materiálové chyby, a tak dávajú väčšie echá ako reálne chyby podobných rozmerov. Výroba mierok s „realistickými“ defektami by bola veľmi drahá,  a preto môže ultrazvukár v praxi urobiť iba  viac - menej kvalifikovaný odhad skutočných rozmerov reálnej chyby.
čitaj ďalej

Pre viac informácií neváhajte kontaktovať nášho produktového špecialistu

Ing. Rastislav Hyža

Sales manager, NDT UT Level III . . . Predaj zariadení a systémov pre UT, PA, TOFD


E-mail: hyza@slovcert.sk

Tel.číslo: +421 911 721637

Môžete tiež využiť kontaktný formulár a my Vás budeme kontaktovať.

Vaše meno:  *
E-mail:  *
Tel.číslo:
Otázka:

* kolonky označené hvieždičkou sú povinné.

7. ročník NDT zákaznícke sympózium SlovCert

7. ročník NDT zákaznícke Sympózium SlovCert, 5.-6. Jún 2018, zámocký hotel The Grand Vígľaš

Dozvedieť sa viac »

SlovCert Receive Zetec Market Leadership Awards

SlovCert spol. s.r.o. received the Bronze/Silver Market Leadership Award during the company’s 2017 Channel Partner Meeting in Whistler, British Columbia, Canada, June 12-14.

Dozvedieť sa viac »