Vizuálna technika

Technické videoendoskopy
Endoskopy Olympus využívajú najmodernejšiu optickú a digitálnu technológiu a rýchlo sa stávajú nástrojmi, ktoré si je možné zvoliť pre väčšinu použití. Obraz sa získava pomocou presných šošoviek Olympus a farebnej kamery CCD s vysokým rozlišením v objektívovej časti prístroja, čo zaisťuje najjasnejšie zobrazenie v najvyššej možnej kvalite. Osvetlenie poskytuje integrovaný svetelný zdroj s vysokou intenzitou pomocou nekoherentného zväzku vlákien v hrote nástroja.

Fibroskopy
Fibroskopy sú ohybné endoskopy, ktoré využívajú koherentný zväzok optických vlákien k prenosu obrazu späť do oka užívateľa. Samostatný nekoherentný zväzok optických vlákien sa používa k prenosu svetla od svetelného zdroja do kontrolovaného priestoru. Fibroskopy je možné pripojiť k uzavretému televíznemu okruhu a k digitálnemu zobrazovaciemu zariadeniu, aby bolo možné zaznamenať ako statický, tak filmový obraz pre neskoršie prehliadanie i ako súčasť súvisiacej dokumentácie.

Rigidné boroskopy
Boroskopy sú ideálne riešenia, pokiaľ je na skúmané miesto možný prístup po priamej dráhe. Tieto neohybné prístroje využívajú k prenosu obrazu späť k oku kontrolóra optickú sústavu a zväzok nekoherentných vlákien prenáša svetlo svetelného zdroja do kontrolovanej oblasti. Sú ponúkané v rozsahu priemerov 0,9 mm až 16 mm (0,04" až 0,63") a v pracovných dĺžkach do 1,5 m (4,8'). Vďaka ľahkému použitiu predstavujú priame riešenie kontroly len s minimálnymi nárokmi na prípravu.

Mierky pre vizuálnu kontrolu 
Mierky pre vizuálnu kontrolu sa používaju na kontrolu zvarových spojov. Kontrolujú sa pomocou nich hlavne prevýšenie, charakteristický rozmer, uhol úkosu, presadenie, prepaly, profil atď.  zvarov prístupných priamej vizuálnej kontrole. Táto rýchla a jednoduchá kontrola vo väčšine pripadov predchádza ostatné kontroly v rámci metód NDT.
čítaj ďalej

Vysokorýchlostné kamery
Či už pre zlepšenie účinnosti výroby, zníženie nákladov, zlepšenie konštrukcie výrobkov vo vývoji, alebo bezpečnosť cestujúcich, v testovaní automobilov a lietadiel, nová generácia kamier i-SPEED ponúka ešte lepšiu flexibilitu, prenosnosť a zdokonalené funkcie pre okamžité zobrazenie, analýzu a rýchle sťahovanie, všetko v balení pre ľahké používanie.

Pre viac informácií neváhajte kontaktovať nášho produktového špecialistu

Ing. Rastislav Hyža

Sales manager, NDT UT Level III . . . Predaj zariadení a systémov pre UT, PA, TOFD


E-mail: hyza@slovcert.sk

Tel.číslo: +421 911 721637

Môžete tiež využiť kontaktný formulár a my Vás budeme kontaktovať.

Vaše meno:  *
E-mail:  *
Tel.číslo:
Otázka:

* kolonky označené hvieždičkou sú povinné.

7. ročník NDT zákaznícke sympózium SlovCert

7. ročník NDT zákaznícke Sympózium SlovCert, 5.-6. Jún 2018, zámocký hotel The Grand Vígľaš

Dozvedieť sa viac »

SlovCert Receive Zetec Market Leadership Awards

SlovCert spol. s.r.o. received the Bronze/Silver Market Leadership Award during the company’s 2017 Channel Partner Meeting in Whistler, British Columbia, Canada, June 12-14.

Dozvedieť sa viac »